• Anna Bartowska

    Ja właśnie teraz jestem na początku swojej przygody z szyciem. :) Nie stać mnie na kurs, więc uczę się głównie z internetu i namiętnie szukam jakiś fajnych przydatnych porad i inspiracji. Obecnie głównie korzystam ze strony Przepis na szycie. Jest fajna bo każdy znajdzie tam coś dla siebie niezależnie od poziomu zaawansowania, ale szukam też jakiś nowych fajnych miejsc. Może możesz mi polecić jakieś strony warte odwiedzenia?

  • Też uczyłam się głównie sama; kiedyś korzystałam dużo z Burdy i jej poradników, a potem ze strony http://www.papavero.pl , gdzie nie tylko są wykroje do pobrania, ale również „Lekcje szycia” – szczegółowe instrukcje ze zdjęciami oraz „Lekcje konstrukcji”. Można tam założyć konto, zapytać o wszelkie problemy z szyciem i pokazywać swoje „uszytki”. Polecam! Lubię także stronę Joanny http://joanka-z.pl oraz jej grupę na Fb: https://www.facebook.com/groups/365880400450796.
    Strony Przepis na szycie nie znam, ale chętnie zajrzę tam w wolnym czasie :) Ostatnio bardzo mało szyję, nad czym ubolewam, ponieważ bardzo to lubię. Ale kiedy ma się wiele pasji, to bardzo trudno znaleźć czas na wszystko.
    Czasem jednak uszyję jakąś prostą bluzkę lub sukienkę, szczególnie, że teraz są modne bardzo proste wykroje; więc nawet nie przygotowuję wykroju na papierze, tylko biorę bezpośrednio kupioną bluzkę, wycinam wykrój z tkaniny i szyję na overloku :)