Bo każda królewna musi mieć swój zamek!

Pytacie dlaczego?

Znacie bajkę Kornela Makuszyńskiego „O tym, jak krawiec pan Niteczka został królem”?  Jeśli nie, opowiem w skrócie.

Pewnego dnia pan Niteczka dowiaduje się, że zostanie królem. Wyrusza więc na spotkanie losu i trafia do miasteczka, gdzie ciągle pada deszcz. W miasteczku w zamku mieszka królewna; obiecuje oddać swoją rękę i królestwo temu, komu uda się rozwiązać problem. Dzielny krawiec wspina się na zamkową wieżę i zaszywa dziurę w chmurze, z której pada deszcz. Odtąd w miasteczku świeci słońce, a pan Niteczka poślubia królewnę i zamieszkuje z nią w zamku, gdzie panują długo i szczęśliwie :)  

A gdyby królewna nie miała zamku, czy wystarczyłaby tylko jej ręka? Gdzie zamieszkaliby po ślubie? 

Prawda jest taka, że każda królewna musi mieć zamek! a czy każda z nas nie zasługuje, żeby zostać królewną? 

No pewnie, że zasługuje! Żeby rozwiązać problem mieszkaniowy! i żeby każda z nas mogła czuć się królewną powstała moja kolekcja zamkowa pod tytułem: 

Zamek dla każdej królewny

albo nawet dwa ;)

bransoletki zamkowe

Jak wam się podoba? Którą wersję kolorystyczną wybieracie :)

Rysunek królewny na rozpoczęcie posta wykonała specjalnie dla mnie początkująca artystka Kida Minao. Więcej Jej prac możecie pooglądać tutaj. Polecam :)

Dodam, że autorka stała się już królewną :) Jej zamek to ten srebrny. 

A Wy który wybieracie?

7 Responses

  1. Bardzo mi się podoba, oryginalny pomysł. Gdybym miała wybierać, to wybrałabym ten dżinsowy, ale wszystkie są piękne. :) Nie wiem czemu, ale królewna z rysunku skojarzyła mi się z elfami z Władcy Pierścieni. Tylko brakuje szpiczastych uszu. :)

  2. Cieszę się, że Ci się podobają :) w sumie powstały tak przypadkiem, ale wzbudziły zainteresowanie, którego się nie spodziewałam… Co do królewny, to również miałam skojarzenia z elfami, ale wzorowana była ponoć na Khaleesi z „Gry o tron”.

  3. Mi też najbardziej podoba się srebrny! Świetny post, prawie do końca myślałam, że piszesz o mieszkaniach! :) rysunek też przepiękny, idę zobaczyć inne prace Kidy Minao.

  4. hah, świetny wpis :P Ma sie to poczucie humoru :D Zamek srebrny wydaje się idealny, chociaż osobiście wolę kolor złoty… ach te wybory! ^^
    /magdasierocinska.wordpress.com/

Comments are closed.