Kanały YouTube, które pomagają mi w nauce malowania #1

W pewnym momencie mojej nauki malowania postanowiłam korzystać z filmów na youtube, jest to bowiem nieocenione źródło inspiracji; ilość tutoriali i poradników jest ogromna. Zresztą nie dotyczy to tylko malowania, ale każdej innej pasji. Nie musimy zapisywać się na płatny kurs, jeśli nie wiemy jeszcze, czy malowanie okaże się nasza pasją i czy chcemy to kontynuować. Możemy najpierw sami wypróbować malowanie w domu. 

Zauważyliście pewnie, że najczęściej maluję na podstawie filmów Igora Saharova (nie ukrywam, że mam do Niego słabość). Nie oznacza to jednak, że nie wykorzystuję filmów innych malarzy z YouTube.


Kanały, które są dla mnie inspiracją

Bob Ross– amerykański malarz, popularyzator techniki malarskiej „wet-on-wet”, w latach 80-tych prowadził program telewizyjny „The Joy of Painting”. Nie malowałam wg jego filmów, ale często oglądałam, żeby podpatrzeć sposób malowania, np.: chmur czy wody.Igor Saharov– Rosjanin,  bardzo popularny na YouTube, mnóstwo jego filmów znajdziemy na kilku kanałach. Na podstawie jego filmów maluję bardzo często.Kevin Hill – amerykański malarz, maluje głównie pejzaże, prowadzi kanał KevinOilPainting.Jason Bowen – kolejny Amerykanin, maluje pejzaże metodą Boba Rossa, z nim malowałam pierwszy górski pejzaż. Isabelle Zacher – niemiecka malarka, często maluje abstrakcje. Jej tutoriale można było znaleźć w niemieckiej gazecie „Mein Kreativ- Atelier”. Na podstawie jej filmu malowałam pierwsze maki. Oleg Buiko – kolejny rosyjski malarz,  maluje dużo kwiatów. W filmiku poniżej można zobaczyć mieszanie kolorów – bardzo inspirujące.Proko – najczęściej rysuje ludzi, pozy, części ciała. Można poćwiczyć rysowanie poszczególnych części ludzkiego ciała lub ogólnie postaci.
A Wy macie swoje ulubione kanały na yotube?

2 Responses

  1. A co sądzicie, co Pani sądzi o Panu Adamie Raziku?

    I jego lekcjach malowania na you tubie?

  2. Oglądałam kilka filmów Pana Adama Razika, ale dość dawno temu. Podobały mi się Jego obrazy, styl oraz technika, ale jakoś nie podeszły mi Jego lekcje i sposób przekazu. Trafiłam też wtedy na filmy Saharova i z Nim zaczęłam głównie malować. Od tamtego czasu na you tube pojawiło się mnóstwo nowych malarzy, których oglądam i podpatruję. O lekcjach Pana Razika nie mogę więc nic powiedzieć. Czy Pani uczy się malować?

Comments are closed.