Kanały YouTube, które pomagają mi w nauce malowania #1

W pewnym momencie mojej nauki malowania postanowiłam korzystać z filmów na youtube, jest to bowiem nieocenione źródło inspiracji; ilość tutoriali i poradników jest ogromna. Zresztą nie dotyczy to tylko malowania, ale każdej innej pasji. Nie musimy zapisywać się na płatny kurs, jeśli nie wiemy jeszcze, czy malowanie okaże się nasza pasją i czy chcemy to kontynuować. Możemy najpierw sami wypróbować malowanie w domu. 

Zauważyliście pewnie, że najczęściej maluję na podstawie filmów Igora Saharova (nie ukrywam, że mam do Niego słabość). Nie oznacza to jednak, że nie wykorzystuję filmów innych malarzy z YouTube.


Kanały, które są dla mnie inspiracją

Bob Ross– amerykański malarz, popularyzator techniki malarskiej „wet-on-wet”, w latach 80-tych prowadził program telewizyjny „The Joy of Painting”. Nie malowałam wg jego filmów, ale często oglądałam, żeby podpatrzeć sposób malowania, np.: chmur czy wody.Igor Saharov– Rosjanin,  bardzo popularny na YouTube, mnóstwo jego filmów znajdziemy na kilku kanałach. Na podstawie jego filmów maluję bardzo często.Kevin Hill – amerykański malarz, maluje głównie pejzaże, prowadzi kanał KevinOilPainting.Jason Bowen – kolejny Amerykanin, maluje pejzaże metodą Boba Rossa, z nim malowałam pierwszy górski pejzaż. Isabelle Zacher – niemiecka malarka, często maluje abstrakcje. Jej tutoriale można było znaleźć w niemieckiej gazecie „Mein Kreativ- Atelier”. Na podstawie jej filmu malowałam pierwsze maki. Oleg Buiko – kolejny rosyjski malarz,  maluje dużo kwiatów. W filmiku poniżej można zobaczyć mieszanie kolorów – bardzo inspirujące.Proko – najczęściej rysuje ludzi, pozy, części ciała. Można poćwiczyć rysowanie poszczególnych części ludzkiego ciała lub ogólnie postaci.
A Wy macie swoje ulubione kanały na yotube?